Dergi Hakkında

Kulak Burun Boğaz Uygulamaları dergisi İstanbul KBB-BBC Uzmanları Derneği’nin bilimsel yayın organıdır. Derneğimiz 2006 yılında kurulmuş olup; dinamik yönetim yapısı, artan üye sayısı ve çok yönlü bilimsel hedefleri ile güçlü bir dernek olma yolunda ilerlemektedir.

Derneğimizin bilimsel faaliyetleri kapsamında, KBB alanında temel ve klinik çalışmaların ayınlanabileceği ve kısa bir sürede ulusal ve uluslararası endekslerde yer alabilecek bir dergi çıkartmayı planladık. Yoğun bir ön çalışma sonucunda yayın hayatına başlayan dergimizi sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Kulak Burun Boğaz Uygulamaları dergisi olarak yazarlara çalışmalarının kısa bir sürede değerlendirileceği ve kabul edilen yazıların hızla yayınlanmasını sağlayacak bir platform sunuyoruz. Yılda üç sayı basılı olarak yayınlamayı planladığımız dergimiz, aynı zamanda online olarak da yayınlanacak ve bu sayede derginin mümkün olan en geniş okuyucu kitlesine ulaşması sağlanacaktır. Dergimiz otoloji, nörootoloji, larengoloji, baş ve boyun cerrahisi, rinoloji, bronkoözofagoloji, baş-boyun onkolojisi, alerji, maksillofasiyal ve plastik cerrahi, fonocerrahi, odyoloji, konuşma ve yutma bozuklukları alanlarında; temel bilimler ile ilgili çalışmalar, moleküler ve genetik çalışmalar dahil hazırlanmış klinik ve deneysel çalışmalar, metaanalizler, olgu sunumları, cerrahi yöntemler ve derlemeleri kabul edecektir.

Daha iyi bir gelecek için bilimsel araştırma ve geliştirme çalışmaları yapıyor ve bunları paylaşıyoruz. Yapacağınız ve yayınlayacağımız bu çalışmaların, ülkemiz ve dünya tıbbına katkı sağlamasının yanı sıra tüm insanlığın daha iyi sosyoekonomik şartlarda, daha etik sağlık hizmeti alarak, daha sağlıklı ve mutlu yaşamalarına katkıda bulunmak ana hedefimizdir.

Tüm bu hedeflerimize ulaşmak için bilimsel çalışmalarınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan
Editör - in - chief 
  © | KBB Uygulamaları Dergisi
created by minduce